Pár tipov na výnimočné plamienky do vašej záhrady.

Plamienok (Clematis) parí medzi obľúbené popínavé trvalky, ktorých schopnosť rýchlo rásť a pekne kvitnúť oceníte pri záhradných pergolách, na kovových konštrukciách, plotoch, či záhradných múroch. Ide o veľmi odolné rastliny, ktoré dobre znášajú slnečné svetlo, no spodné časti si radi hovejú v polotieni a chránené pred preschnutím a prehriatím. Existuje mnoho farebných kultivarov, no my sme pre vás z našej ponuky vybrali štyri z ktorých každý jeden je niečim výnimočný alebo vzácny.

1) Plamienok horský ´MAJRORIE´

Ako je už na prvý pohľad zrejmé, Majrorie je výnimočný predovšetkým tvarom a zložením kvetov. Hovorí sa, že Clematis montana Majrorie je prvý clematis na svete s dvojitým kvetom. Tie majú romantický nádych bledoružovej, ktorá k okrajom lupienkov tmavne. Rovnako ako ostatné odrody plamienka horského, bude aj tento kultivar pokrývať všetky ploty, steny alebo nevzhľadné objekty a to úžasnou rýchlosťou s bonusom v podobe dvojitých ružových kvetov. Kvitne počas mája a júna a pokiaľ mu to umožníte dorastie až do výšky 6 metrov.

2) Plamienok horský ´TETRAROSE´

Tetrarose je odolný rýchlorastúci kultivar plamienka s bronzovo-zelenými listami a červeno-hnedými stonkami. Samotný kvet môže byť veľký aj 7,5cm so štyrmi ružovo-fialovými lupeňami a žltým stredom. Kvitne od neskorej jari do skorého leta. Vo Veľkej Británii sa mu ušlom ocenenie Kráľovskej záhradníckej spoločnosti Award of Garden Merit.

3) Plamienok horský 'WILSONII'

Plamienok Wilsonii má saténovo biele hviezdicovité kvety, ktoré náramne voňajú. Hlavne večer je záhrada plná ich vône. Je veľmi odolný a dobre sa mu darí keď je pestovaný na rôznych konštrukciách, oblúkoch, pergolách. Veľká farebná alternatíva k obvyklým popínavým rastlinám s nádherným kvetom na prelome neskorej jari a leta a lesklým zeleným listom až do novembra.

4) Plamienok horský 'MAYLEEN'

Clematis Mayleen je tak trochu úkaz medzi plamienkami. Mayleen má totiž menšie kvety ako plamienky bežne mávajú, no o to bohatšie kvitne a je schopný dorásť až do neuveriteľných 10m. Výnimočné sú aj do bronzova sfarbené listy, ktoré tak aj po odkvitnutí dodávajú tomuto kultivaru výnimočný vzhľad aj bez kvetov.

Viac informácií a stovky iných produktov do vašej záhrady nájdete na shop.zelenydom.com

Naposledy pridané
Featured Posts
Archív
Klúčové slová
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
slivka-cacanska-lepotica.jpg

Aktuálna ponuka

OVOCNÉ STROMY