Marhuľa Barbora je skrytý poklad!

Počasie nám teplotami rozhodne velí aby sme neváhali a sadili v záhrade aj ovocné stromy. V prípade ak medzi vaše obľúbené ovocie patria marhule, tak máme pre vás jeden parádny tip na super stredne skorú odrodu.

Marhuľa ktorú vám chceme dnes predstaviť nosí síce meno gréckeho pôvodu, no je to Slovenka ako repa. BARBORA bola totiž vyšľachtená na Slovensku, konkrétne pri Piešťanoch. Ide teda o slovenskú, veľmi kvalitnú odrodu s veľkými plodmi, ktorá je samoopelivá. Výnimočný na nej je aj fakt, že nie je náročná na stanovište a hodí sa do všetkých polôh pre marhule.

Hovorí sa, že typickou farbou pre meno Barbora je oranžová a tak nie je náhodou, že táto odroda má stedne veľké až veľké (56g) oranžové plody s červeným líčkom. Dužina je bledooranžová, jemná, aromatická, navinulo sladkej, veľmi dobrej chute, dobre odľúčiteľná od kôstky. Tu musia samozrejme spozornieť gazdinky. Keďže sa kôstka dobre oddeľuje od dužiny a plody sú väčšie je ideálnym druhom na zaváranie.

BARBORA dozrieva v druhej dekáde júla (10. – 15.júla) a najčastejšie ju kúpite na podníku Myrobalán. Objednávať môžte TU.

Naposledy pridané
Featured Posts
Archív
Klúčové slová
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
slivka-cacanska-lepotica.jpg

Aktuálna ponuka

OVOCNÉ STROMY