5 tipov na výnimočne krásne hortenzie, ktoré môžete vysadiť na jeseň.

Hortenzie roky patria medzi kráľovné kvitnúcich kríkov. Dobre vyzerajú v trvalkovom záhone, niektoré kultivary svoju krásu najlepšie rozvinú ako samostatný ker, no nájdu sa aj také ktorým svedčí skupinová výsadba, či dokonca živý plot. Keďže jeseň je priaznivým obdobím na výsadbu okrasnej záhrady, tak vám prinášame 5 tipov na zaujímavé kultivary hortenzií, ktoré potešia oko aj dušu každého domáceho záhradníka a možno aj bežného okoloidúceho.

Hortenzia veľkolistá Hornli

Hornli vyšľachtili vo Švajčiarsku v roku 1952. V tomto prípade ide o veľmi kompaktný ker, ktorý zriedkavo presiahne výšku 1m. V kyslej a neutrálnej pôde je farba jej kvetov ružová. Ich veľkosť dosahuje 14cm. Kvôli kompaktnému vzrastu sa hodí do menších záhrad, či ako nízky živý plot, no výborne sa jej darí aj v kvetináči. Má rada polotieň alebo plné slnko. Tam však potrebuje vlhkú, no dobre odvodnenú pôdu. Objednávajte TU.

Hortenzia veľkolistá PEPPERMINTDvojfarebná hortenzia Peppermint je novinkou medzi kultivarmi s veľmi atraktívnym vzhľadom kde každý jeden lupeň kvetu má dve farby. Kombinácia ružovej a bielej vyzerá veľmi romanticky a vyniká v kontraste s tmavozelenými listami. Kvitne opakovane na dvojročnom aj novom dreve. Má rada polotieň alebo rozptýlené slnečné svetlo. Rastie veľmi kompaktne 40-90cm a preto ukáže veľmi pekne aj ako pestovaná v nádobe. Záplavu jej ružovo bielych kvetov si užijete od júna do októbra. Objednávajte TU.

Hortenzia veľkolistá 'Nikko Blue'

Nezameniteľná modrá farba charakterizuje túto veľkolistú hortenziu. Nikko Blue je vyšší ker s guľatými modrými kvetmi v záplave pravidelne vajcovitých listov tmavozelenej farby. Najradšej má polotieť a čiastočne kyslú pôdu aby si udržala modrú farbu. Nikko Blue kvitne na ročnom dreve a na jar ho striháme po prvý pár púčikov pod starými kvetmi. Potrebuje vlhkú, no dobre odvodnenú pôdu. Mrazu odolná do -23°C. Objednávajte TU.

Hortenzia veľkolistá 'Mme Emile Mouillere'

Neobyčajne krásny kultivar vyšľachtený pred 100 rokmi vo Francúzsku. Kvitne veľmi bohato a vytvára relatívne veľký ker, ktorý dorastá do výšky 150-200cm. Zázračné je však sfarbenie kvetov. Prvé kvety obyčajne nabehnú už v máji a majú svetlozelené sfarbenie, ktoré sa v priebehu júna zmení na žiarivo biele. V júli kvety získajú jemný ružový nádych, ktorý sa počas leta opäť stratí, no a finále pred zimou je opäť zeleno ružové. Proste fantázia! Vynikne aj ako solitér, či dominanta v trvalkovej výsadbe, no skupinová výsadba, či živý plot majú svoju silu v okrasnej záhrade.Objednávajte TU.


Hortenzia metlinatá Vanille Fraise®


Hortenzia metlinatá v ružovo bielej farbe kvetov? Áno presne taká je Hydrangea Vanille Frais. Vannille Frais sa okamžite od svojho uvedenia na trh stala obrovskou senzáciou. Jej kvety sú veľké a môžu byť až 30 cm dlhé a takmer 20 cm široké. Tvar je nadýchaný ako ružová cukrová vata, ktorej sa začne neskôr v lete podobať aj farbou. Kvitne veľmi bohato a aj suché kvety na rastline pôsobia veľmi dekoratívne. Objednávajte TU.

Naposledy pridané
Featured Posts
Archív
Klúčové slová
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
slivka-cacanska-lepotica.jpg

Aktuálna ponuka

OVOCNÉ STROMY