Ako pestovať ruže KORDES - Plant-o-Fix systém.

PRÍPRAVA Uchopte oboma rukami kvetináč s rastlinou. Opatrne ho otočte a obal jemne na hranách stlačte. Rastlina sa vysunie s koreňovým balom, ktorý sa nachádza vo vnútornom, biologicky rozložiteľnom obale. Rastlinu z neho nevyberajte ani nevytrhávajte. Skontrolujte či je pôda koreňového balu vlhká, ak nie, tak ju trochu zalejte. Ak z vnútorného kvetináča vyrastajú biele korienky, neodstraňujte ich a dbajte aby sa nepoškodili.

SADENIE Rastlinu sadíme spolu s biologicky rozložiteľným vnútorným obalom. Miesto zaštepenia rastliny (medzi koreňovou časťou a konárikmi), by malo byť po zasadení 5cm pod úrovňou zeme. Pozorne vyplňte vykopanú jamu zemou a utlačte nohami. Do jamy nedávajte hnojivo!

STAROSTLIVOSŤ A ZALIEVANIE

Po zasadenírastlinu dobre zalejte, aby sa korene dostali dostatočne do kontaktu s pôdou. Potom prihrňte vrstvou hliny, asi 10cm (dôležité predovšetkým na jar keď rastlina nemá ešte listy). Dodatočnú vrstvu odstráňte vtedy, keď sú viditeľné prvé listové výhonky. Dodatočne zalievajte v prípade ak je jar veľmi teplá a suchá. Nadmerné zalievanie je nevhodné, nakoľko korene nemusia dostávať dostatok kyslíka a môžu sa udusiť.

NÁŠ TIP: Nádherne omamne voňavá ruža, mnohokvetá CONSTANZE MOZART, opakovane kvitnúca držiteľka mnohých ocenení. Ponuku viac ako 50 druhov ruží KORDES nájdete na našom eshope TU.

POZRITE SI GALÉRIU VYBRANÝCH DRUHOV

Naposledy pridané
Featured Posts
Archív
Klúčové slová
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
slivka-cacanska-lepotica.jpg

Aktuálna ponuka

OVOCNÉ STROMY