Doprajte rastlinám v zime polystyrén, ocenia to! Viete ochrániť rastliny pred extrémnym mrazom?

Nástup extrémne mrazivého počasia nabáda pestovateľov k zvýšenej pozornosti čo sa týka starostlivosti o okrasné dreviny a rastliny. Pozor si treba dať predovšetkým pri rastlinách pestovaných v nádobách a to aj pri tých, ktoré na zimu premiestňujeme do interiéru.

V tomto prípade ide predovšetkým o aukuby, niektoré kultivary vavrínovcov, olivovníky alebo oleandre. Na uskladnenie stredomorských alebo „prenosných“ rastlín sú vhodné chladnejšie, dobre presvetlené priestory. Tu si však treba dávať pozor aby počas extrémne mrazivých dní teplota podlahy neklesla v okolí koreňového systému pod bod mrazu na dlhšiu dobu, rastliny by to nemuseli zvládnuť. Aby ste takémuto nešťastiu predišli, rovno rastliny postavte na drevenú podložku, výbornú službu v tomto smere poskytne aj kus polystyrénu, ktorý drží teplo a zároveň izoluje od chladu.


Aj rastliny a okresané dreviny pestované v nádobách, ktoré zimujete bežne vonku si počas extrémne mrazivých dní zaslúžia primeranú ochranu. Aj tu platí oddelenie kvetináča od premrznutej podložky, no plus k tomu je potrebné ochrániť celé telo kvetináča a teda koreňovú sústavu. V tomto prípade na ochranu využijeme netkanú textíliu, jutovinu alebo staré handry a na zahodenie nie je ani bublinková fólia.

Nadzemné časti rastlín či drevín opäť chránime najlepšie primulčovanie. Využiť môžeme prírodný materiál ako čečina, slama alebo mierne Koreňovú sústavu chránime pred premrznutím aj na povrchu netkanou textíliou. Tá nad rastlinou vytvára uzatvorený priestor, no zároveň prepúšťa svetlo, vodu a vzduch. V ponuke máme aj hotovú formu v podobe návleku. POZI TU

Naposledy pridané
Featured Posts
Archív
Klúčové slová
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
slivka-cacanska-lepotica.jpg

Aktuálna ponuka

OVOCNÉ STROMY