Pár tipov na výnimočné plamienky do vašej záhrady.

Plamienok (Clematis) parí medzi obľúbené popínavé trvalky, ktorých schopnosť rýchlo rásť a pekne kvitnúť oceníte pri záhradných pergolách, na kovových konštrukciách, plotoch, či záhradných múroch. Ide o veľmi odolné rastliny, ktoré dobre znášajú slnečné svetlo, no spodné časti si radi hovejú v polotieni a chránené pred preschnutím a prehriatím. Existuje mnoho farebných kultivarov, no my sme pre vás z našej ponuky vybrali štyri z ktorých každý jeden je niečim výnimočný alebo vzácny. 1) Plamienok horský ´MAJRORIE´ Ako je už na prvý pohľad zrejmé, Majrorie je výnimočný predovšetkým tvarom a zložením kvetov. Hovorí sa, že Clematis montana Majrorie je prvý clematis na svete s dvojitým kvetom.

Marhuľa Barbora je skrytý poklad!

Počasie nám teplotami rozhodne velí aby sme neváhali a sadili v záhrade aj ovocné stromy. V prípade ak medzi vaše obľúbené ovocie patria marhule, tak máme pre vás jeden parádny tip na super stredne skorú odrodu. Marhuľa ktorú vám chceme dnes predstaviť nosí síce meno gréckeho pôvodu, no je to Slovenka ako repa. BARBORA bola totiž vyšľachtená na Slovensku, konkrétne pri Piešťanoch. Ide teda o slovenskú, veľmi kvalitnú odrodu s veľkými plodmi, ktorá je samoopelivá. Výnimočný na nej je aj fakt, že nie je náročná na stanovište a hodí sa do všetkých polôh pre marhule. Hovorí sa, že typickou farbou pre meno Barbora je oranžová a tak nie je náhodou, že táto odroda má stedne veľké až veľké (56g) ora

Ako správne sadiť ovocné stromy

Priložený návod vám jednoducho poradí ako sadiť ovocné stromy a drobné ovocie. Zároveň pomôže zorientovať sa v podpníkoch a ich vplyve na rast a veľkosť stromu.

Vybrané príspevky
Nedávno pridané
Archív
Kľúčové slová
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
slivka-cacanska-lepotica.jpg

Aktuálna ponuka

OVOCNÉ STROMY